محمدعلی اثنی عشری : توقف ممنوع قسمت چهارم در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شد( پایانی) 24 / آبان / 1395

محمدعلی اثنی عشری : توقف ممنوع قسمت چهارم ( پایانی) 24 / آبان / 1395

 قسمت چهارم (پایانی)

در قسمت پایانی این بحث باید اذعان و اقرار کرد که چه در ادیان الهی (مسیحی، کلیمی، زرشتی و اسلام) و چه توسط مصلحان غیر دینی بزرگی مثل گاندی و ماندلا، عمدتاً در راه حرکت انسان به‌خصوص در کمالات و کرامات انسانی رشدی نداشته‌ایم بلکه برعکس روز به روز چه با حرکت‌های نرم و نرم‌افزاری، چه در جنگ‌های مستقیم و چه در جنگ‌های نیابتی، بشریت رو به انحطاط و اضمحلال به پیش رفته است.
قدیمی‌ها می‌گفتند آب زیرکاه!! اما من در مطلبی نوشتم «داعش، سیل زیر کاه» و توضیح دادم که وقتی گروهکی با حمایت اکثر سهم‌خواهان منطقه‌ای و جهانی تشکیل می‌شود و به نام بزرگترین و آخرین دین الهی یعنی اسلام و آن هم در قرن بیستم، جنایاتی را مرتکب می‌شود که در قرون وسطی هم کم‌نظیر بوده است و مثلاً همان‌گونه که در دیدار نوروزی سال 1395 مورخ 26 فروردین ماه و در جمع وزین تعدادی از افراد کشوری و لشگری، به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفتم و فایل صوتی آن را می‌توان در فضاهای مجازی یافت، دو سر نوکری را، در حال تجربه کردن، هستیم. بدین معنی که از طرفی بهترین نیروهای جهان سوم مهاجرت می‌کنند و جالب آن‌که این روند درسی و چند سال گذشته نه تنها کاهش نیافته بلکه بیشتر و بیشترهم شده است!! بنا به گفته وزیر محترم علوم سابق (جناب آقای فرجی دانا) برای تربیت هر نخبه و فارغ‌التحصیل دانشگاهی حدود یک میلیارد تومان وطبعاً در سی و چند سال گذشته حدود 300 برابر هزینه‌های دفاع مقدس خودمان هزینه‌ای جماعت فرهیخته شده است که از کشور مهاجرت کرده‌اند! و فرار مغزها و یا نخبگان عمدتاً دانشگاهی و اقتصادی همچنان ادامه دارد. کافیست آمارهای منابع معتبر و مهم بین‌المللی را در این مورد مشاهده کنیم که کشورهای مهاجرپذیر و کشورهای تامین‌کننده نیروی انسانی برای جهان پیشرفته و کشورهای توسعه‌ یافته کدامند؟! سَرِ دوم نوکری که در آن صحبت، گفتم این است که از کوچکترین مغازه و فروشگاه تا بزرگترین و گرانترین آنها در اختیار تولیدکنندگان و بازارهای جهانی است و علی‌رغم تاکیدات مقام معظم رهبری به‌خصوص در سال اقتصاد مقاومتی، سیل ورود کالاهای قاچاق و رسمی به کشور ما و دیگر کشورهای مشابه در جریان است.
در آن صحبت کوتاه خدمت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توضیح دادم که کافیست بروند در خیابان جمهوری اسلامی، ملاحظه خواهند کرد که بهترین کالا و خدمات توسط شرکت‌های خارجی تامین می‌شود و جوانان سالم و خوب ما و بعضاً حتی با تحصیلات عالی، هم فروشندگان این کالاها هستند. تقریباً مبارزه چندین ساله با قاچاق کالا هم بی‌ثمر بوده است!!

درست مثل پَرت‌ کردن دیش‌های ماهواره از پشت بام‌ها به پایین، و همچنین تلاش مبارزه با منکرات!! به‌خاطر این ‌که در اقتصاد هم علمی، عمل نکردیم و هم از نیروها و مدیران کارآمد استفاده نکرده‌ایم و نمی‌کنیم!!
چراکه علم اقتصاد:
الف. مدیریت کارآمد بر منابع که عمدتاً محدود است.
ب. مدیریت کارآمد بر نیازها که تقریباً آنهم محدود می‌باشد.
ج. مدیریت کارآمد که بر خواسته، که نامحدود است!
و علم اقتصاد و کار فعالان اقتصادی و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، می‌بایست بر این مبنا استوار باشد که بر این سه عامل مهم، باید مدیریت شود. در دو سفری که به هندوستان داشتم متوجه به کار بیشتر عقلانیت هندیها و موفقیت نسبی در رفع وابستگی و خلاصی از استثمار، شدم.
خلاصی از استعمار نوین و ابرقدرت‌ها، زحمت دارد. راه و روش مخصوص به خود را دارد.
چنانچه مطالعه و ملاحظه شود از بعد از جنگ جهانی دوم که تقریباً با حدود 20 میلیون نفر کشته و در لنینگراد روسیه به پایان رسید. جنگ نرم ونیابتی شروع شد. جنگ نرم بدین معنی که حرکت شتابان کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به کمک عوامل خود، به‌خصوص در کشورهای منطقه خودمان از طریق امکاناتی مثل سِند و ریسیو (فرستادن و دریافت کردن دیتا) ـ رواج انواع مواد مخدر و بی‌اخلاقی‌ها در کشورهای جهان سوم و حتی ایران، کار را دنبال کردند. و به همین جهت نوشتم سیل و نه آب زیر کاه. داعش که از حدود 86 کشور عضو فعال دارد، نه تمدن است، نه کشور و نه سردمداران مشخص. تئوری‌های آنها دارای کوچکترین منطقی نیست و به پشتوانه ابرقدرت‌ها و ارتجاع منطقه بویژه وهابیت عربستان سعودی - حامی و هادی طالبان افغانستان - چندین کشور را درگیر کرده و می‌تازد و غربی‌ها هم برای این ‌که در افکار عمومی و پارلمان‌های خود بگویند باید آماده بود و امکانات بیشتری بگیرند، مدام می‌گویند ماهم مبتلا به این بلا هستیم گهگاهی تن به ترورهایی در کشورهای خود مثل فرانسه، اتریش و... توسط عوامل داعش می‌دهند!! و جالب است چنانچه باز به منابع معتبر جهانی رجوع شود، بیشترین اعضاء داعش از کشورهای غربی هستند.
رواج انواع فسادهای پیش‌گفته به لحاظ نرم‌افزاری و جنون و بیرحمی‌های غیر قابل تصور داعش، هم، بخش سخت افزاری کار است. بله، ما ناچاریم و باید برای حفظ خویش و کشور خود در هر دو جبهه بجنگیم و هیچگاه متوقف نشویم! مبارزه نرم‌افزاری یا جنگ نرم با خودِ ما و ملت‌هاست و مبارزه سخت‌افزاری و نظامی هم عمدتاً با حکومت‌ها و دولت‌های منطقه می‌باشد. اما افسوس و صد افسوس که عقلانیت در جهان امروز، حاکم نیست و بلکه جنون به‌جای عقلانیت نشسته است.
جاهلان و عوامل داخلی استعمار و ابرقدرت‌ها هم آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و نصایح خیرخواهان را برنمی‌تابند.
قاچاق گسترده انسان و بردن دختران و زنان به بعضی از کشورهای منطقه و کشورهای غربی برای لذت و تامین بیشتر غرایز و امیال شهوانی، در همین راستاست. انسان بعضی این فیلم‌ها و وب‌سایت‌هارا که مشاهده می‌کند، واقعاً دردناک است که چنانچه دست‌‌اندرکاران روزنامه بخواهند بعضی از آنها را ارسال می‌کنم؛ هرچند امثال حقیر خود منبع هستیم و بی‌دلیل و حساب، حرف نمی‌زنیم، ولیکن ذکر منابع گفته، شنیده و دیده شده ضروری به نظر می‌رسد.
شما نحوه به‌کارگیری زنان در داعش را ببینید و اینکه از کدام کشور به داعش می‌پیوندند، قاچاق مواد مخدر توسط این گروهک جهانی را ببینید آیا این یک استراتژی جنگ نرم و مبارزه نرم‌افزاری توسط آنها نیست؟!

آیا حضور گسترده داعش در فضاهای مجازی‌‌ها رسانه‌ها و امپراطوری‌های رسانه‌ای، مصداق بارز جنگ نرم نیست؟!
درمان این دردها برای همه جناح‌ها و مردم ضروریست و چپ و راست واصول‌گرا و اصلاح‌طلب و کارگزارو معتدلین سیاسی هم نمی‌شناسد. ساده‌انگاری است که فکر کنیم جریان نفوذی‌ها به انفجار حزب جمهور اسلامی و شهید و مجروح کردن بهترین فرزندان این مملکت و انفجار ریاست جمهوری و به شهادت رساندن رجایی و باهنر ختم شد و الان دیگر هیچ کجای مملکت و سازمان‌ها و نهادها نیستند. شاخه نفوذ امثال سازمان منافقین تعطیل شدنی نیست!! اخیراً هم که با همکاری بعضی دولت‌های مرتجع منطقه ای، یارگیری جدیدی ایجاد کرده‌اند و پول‌ها و امکانات فراوانی را هم کسب نموده‌اند.
امیدوارم خداوند متعال به مردم و حکومتگران و دولت‌مردان ما عقلانیت بیشتر عطا فرماید تا در مبارزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دشمن، نفوذی‌ها و فرصت ‌طلبان پیروز گردیم و هیچ عاملی، مانع توقف پیشرفت و رشد و تعالی کشورمان نگردد.
والسلام
محمدعلی اثنی عشری

طراحی وب سایت و پشتیبانی : Afzoneha.com