ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

1- رزومه تحصیلی و کاری مدیر سایت

نوشته شده توسط محمد علی اثنی عشری on . نوشته شده در زندگانی و یاد داشت های مدیر سایت

 

بسم الله الرحمن الرحیم

رزومه تحصیلی و کاری

 - محمدعلی اثنی عشری متولد 28 اردیبهشت سال 1336 کلیشاد اصفهان – فرزند احمد

-  تحصیلات ابتدایی در شهر کلیشاد واقع در حدود 12 کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان

-  دوره راهنمایی (در نظام قدیم دوره اول متوسطه) دبیرستان مینوشهر فلاورجان همجوار شهر کلیشاد

-  دوره دوم متوسطه رشته برق در هنرستان صنعتی شماره یک اصفهان؛ قابل ذکر است که  دیپلم برق را با معدل 19/14 در سال 1356 اخذ کرده و در کنکور سراسری در رشته برق قدرت نفر اول در استان اصفهان و نفر ششم در سطح کل کشور شدم.

-  از سال 55 تا بهمن 57 مبارزات جدی علیه رژیم ظلم و استبداد شاهنشاهی

-   تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 56 شروع و در سال 66 (بدلیل انقلاب فرهنگی و حضور در نهادها و سازمانهای دولتی کشور) در رشته برق – قدرت به اتمام رسانده و فارغ التحصیل شدم.

-  در فواصل سالهای 56 تا 66 ضمن تحصیل در دانشگاه بدلیل حضور فعال در امور انقلاب، بعضی سالها داوطلبانه در جبهه های دفاع مقدس و همچنین از طراحان و مسئولین انقلاب فرهنگی – دانشجویی در دانشگاهها و مدتی هم جزو دانشجویان پیرو خط امام (معاون بخش تبلیغات) بودم.

-  در طی سالهای 56 تا 66 که فارغ التحصیل شدم فعالیتهای زیر را هم داشتم:

1-   رئیس مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی (مرکز فرهنگی باغ فردوس) وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوران نخست وزیری مرحوم شهید رجایی

2-   همزمان از بنیانگذاران ستاد برگزاری مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی و مسئول واحد هنری این ستاد و از بینانگذاران جشنواره فیلم فجر و دبیر اولین و دومین جشنواره های فیلم فجر

3-   همزمان مسئول واحد امور سمعی و بصری سازمان تبلیغات اسلامی بعبارتی معاون رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بودم.

4-   رئیس هیئت مدیره شرکت الکترو صوت وابسته به بنیاد مستضعفان و جانبازان از سال 64 لغایت سال 68

5-   همزمان رئیس هیئت مدیره شرکت تابیران (تأمین آب و برق ایران) وابسته به بنیاد مستضعفان و جانبازان از سال 64 تا سال 70

6-   از اسفند ماه 65 لغایت شهریور 66 حضور مستمر در جبهه بعنوان مسئول امور دانشجویان حاضر در جبهه های جنوب و همچنین معاون تبلیغات جبهه و جنگ قرارگاه خاتم الانبیاء

7-   ضمناً در عملیات فتح المبین و کمی قبل و بعد از آن هم به اتفاق مرحوم پدر و پنج برادر دیگرم همگی در جبهه ها حضور داشتیم که نهایتاً در همین عملیات و عملیات های بعدی برادرم علی اصغر شهید و حسنعلی و محسن جانباز شدند.

توضیح اینکه : برادرم ,جانبازِ شهید حسنعلی اثنی عشری پس از 25 سال درد و رنجِ ناشی از مصدومیتها ,  مجروحیت های موج ا نفجار و استشمام گازهای شیمیائی , در آذر ماه 1393 به درجه رفیع شهادت رسید.

8-   از مهر ماه 66 به بعد بازگشت مجدد برای ادامه تحصیل و همزمان معاون آموزشی و مشاور عالی فرهنگی نماینده امام در ژاندارمری و همزمان عضو غیر موظف هیئت مدیره شرکت تابیران و شرکت خدمات پارس

9-   در تاریخ 24/9/70 به مدت شش ماه هم بعنوان قائم مقام معاون پارلمانی بنیاد شهید انقلاب اسلامی فعالیت داشته ام (بدون دریافت حقوق)

10-  از تاریخ 30/11/75 تاکنون مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مشاور بدون حقوق !!)

11- از 13/4/81 لغایت 31/6/84 مشاور معاون وزیر کار در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

12-  از 1/7/84 تاکنون دوران خانه نشینی نه بازنشستگی

13- همانگونه که ملاحظه می گردد عمده فعالیتهای من مبارزات و تلاشهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب و بیشتر مدیریتهای فرهنگی و هنری و حضور در جبهه بوده و شرکت تابیران (پیمانکاری برق و تاسیسات) – الکترو صوت (بازرگانی و واردات و توزیع لوازم الکترونیکی) و خدمات پارس (تعمیرات و یا خدمات پس از فروش کل تلویزیون های تولید شده در شرکت پارس الکتریک). اینها جزو کارهای مربوط به تخصص و رشته تحصیلی ام بوده است.

14- ضمناً در فاصله سالهای 71 تا 74 در دبی و تهران با شرکاء، شرکتهای تجاری داشتیم که البته با سیاستگذاریهای اشتباه و کارشناسی نشده دولت و برخی  دلائل دیگر که از نوشتن و انتشار آن معذورم حقیر  و امثال من در این برهه از زمان دچار شکست های  ظالمانه  بسیار سنگینی شدیم که تاوان سنگین تر از آن را هم دادیم.

15- ازشهریورماه 1384 , طراحی, مدیریت محتوائی , تحقیق , نویسندگی وانتشار مطالب مربوط به اشتغال , کارآفرینی و مسائل اجتماعی ایران دروبسایتهائی که برای خود , طراحی کرده و اداره میکنم جزو برنامه های کاری ام  قرار گرفته است .

توان و تخصص اجرائی اینجانب در این حوزه ( وب و IT) متوسط بوده , اما امکان طراحی و راه اندازی وبسایتها با مدیریت محتوای منبع باز ( open source ) هرچقدرکه باشد , قابل انجام است.

کارهای برجسته انجام شده در طول مدیریت های دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی

برخی از کارهای انجام شده و ماندگاری که یا تمام و یا بخش مهمی از آن توسط حقیر برنامه ریزی و اجراء شده است، به شرح ذیل می باشد:

1- عملیاتی کردن طرح تعطیلی دانشگاه ها و آغاز انقلاب فرهنگی با همکاری چند نفر از دوستان حاضر در جلسه مربوطه

2- تشکیل واحد فرهنگی دفتر تحکیم وحدت در ستاد جذب نیروی ستادِ در شرف تشکیل انقلاب فرهنگی

3- پیشنهاد اعضاء اولیه شورایعالی انقلاب فرهنگی بعنوان مسئول روابط عمومی ستاد تعطیلی دانشگاهها و عضو علی البدل نماینده دانشگاه علم و صنعت ایران در دفتر تحکیم وحدت از طریق آیت الله امامی کاشانی به آیت الله امام خمینی

4- جمع و جور کردن بیش از یکصد نفر از نیروهای آزاد شده در اثر تعطیلی دانشگاه ها و اعزام به مراکز فرهنگی و هنری و روزنامه ها نظیر واحد مرکزی خبر (امثال آقایان عبدالناصر همتی مدیرعامل فعلی بانک ملی ایران و نوباوه نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و ...) همچنین اعزام نیروهایی برای پنج اداره کل امور سینمایی و هنری وزارت فرهنگ و آموزش عالی (حوزه وزارت فرهنگ و هنر رژیم سابق)

5-اعزام نیروهای مدیریتی برای واحدهای وابسته به وزارت فرهنگ و هنر سابق مثل تالار رودکی (تالار وحدت) – موزه هنرهای معاصر و ...  و همزمان عضویت در شورای طرح و برنامه شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی به مدیریت آقای علی جنتی وزیر فعلی ارشاد اسلامی

6- تأسیس و راه اندازی مرکز آموزش فیلم سازی در وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت در مرکز فرهنگی باغ فردوس و تل فیلم (سیما فیلم فعلی) و برگزاری کلاس های آموزش فیلم سازی در چند دوره که فیلم سازانی نظیر جمال شورجه، جواد شمقدری و ... ازجمله آنها هستند.

7- پیشنهاد و به تصویب رساندن موارد زیر در ستاد 22 بهمن وقت که مسئولیت بنیانگذاری و اداره واحد امور هنری آن با حقیر بود:

الف) تغییر نام ستاد 22 بهمن به ستاد برگزاری مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی و برگزاری مراسم و جشن های سالگرد انقلاب برای ده روز درطول سال

ب) بنیانگذاری و اداره دوره های اول و دوم جشنواره فیلم فجر توسط حقیر

ج) پیشنهاد تهیه آرم ستاد دهه فجر از بین دهها طرحی که به ستاد رسیده بود و نهایتاً به تصویب رساندن طرح فعلی ستاد در مراجع ذیصلاح (شورای هماهنگی و شورایعالی تبلیغات اسلامی)

د) پیشنهاد و تهیه آرم جشنواره فیلم فجر که به سفارش حقیر و با اجرای طرح سیمرغ توسط زنده یاد مرحوم ممیز انجام شد.

ه) هماهنگی تبلیغات برای انقلاب و امور فرهنگی در حال انجام بین دفتر تبلیغات امام واقع  در مدرسه عالی شهید مطهری به مسئولیت جناب آقای امامی کاشانی با برگزاری هفته ای 2 جلسه در هر هفته توسط جناب ایشان از طرف آیت الله امام خمینی و حقیر بعنوان نماینده فرهنگی وقت دفتر تحکیم وحدت و نیروهای جذب شده که در اثر تعطیلی دانشگاه ها برای انقلاب فرهنگی آزاد شده بودند.

و) رابط دانشجویان فعال دانشگاه ها برای حضور و پذیرفتن ممسئولیت در حوزه های مختلف اداره کشور با دولت موقت به مسئولیت شادروان شهید چمران معاون نخست وزیر در امور نهادهای انقلاب اسلامی با تشکیل هفته ای یک بار جلسه در خ پاستور

ز) مسئول و اداره کننده واحد سمعی بصری سازمان تبلیغات اسلامی که حقیر بعنوان معاون مرحوم فاکر در سازمان راه اندازی کرده بودم و نیز سرپرستی حوزه هنری که قبلاً توسط دوستان  دیگر راه اندازی شده بود برای مدتی تا جناب آقای زم مسئولیت کامل آنرا بعهده بگیرند.

ح) برنامه ریزی و اعزام تعداد زیادی از دانشجویان به جبهه ها به خواست و فرمان آیت الله امام خمینی در پایان سال 1364 و سرپرستی و رتق و فتق امور این دانشجویان در جبهه ها با سرکشی های مداوم به آنها طی ابلاغی که از رئیس ستاد قرارگاه خاتم الانبیاء داشتم و در یکی از عملیات ها (عملیات فتح المبین) بخش هایی از جریان دفاع و جهاد رزمندگان در قالب فیلم سینمایی صدای پای نور به مدیریت حقیر و توسط 4 گروه فیلم برداری که در 4 منطقه جبهه مستقر بودند، انجام شد.

ط) تلاش فراوان برای جلوگیری از انحلال وزارت فرهنگ و هنر و واحدهای تابعه مثل تالار رودکی و جلوگیری از تبدیل ساختمان این وزارت خانه به بیمارستان که جناب دکتر حسن عارفی وزیر وقت فرهنگ و آموزش عالی پیشنهاد و پیگیری می کرد و جلوگیری از تبدیل تلار رودکی به پارکینگ!! که توسط جناب صادق خلخالی حاکم شرع وقت در حال انجام بود. با پیگیری های مکرر و با حمایت آیت الله امامی کاشانی و نهایتاً ابلاغ فرمان امام توسط مرحوم حاج احمد آقای خمینی در هنگام اجرای عملیات به جناب خلخالی در محل  درب ورودی تالار وحدت (تالار رودکی آن روز)

ی) تهیه و ارائه گزارش هایی از روند نامناسب کارِ گزینش ها در وزارت خانه ها و دانشگاه ها و ... به آیت الله امام خمینی که گزارش حقیر یکی از دلائل صدور فرمان 8 ماده ای امام شد (به گفته مرحوم شادروان محمود بروجردی داماد حضرت امام (ره).

موارد برشمرده شده بخش هایی از فعالیت های حقیر در حوزه های فرهنگی – هنری و حضور در دفاع مقدس و جبهه ها بوده است. لکن توضیح در مورد همه فعالیت های این حوزه در این مجال نمی گنجد و فقط اشاره کنم که مدت سه سالی که مشاورت وزارت کار و امور اجتماعی را در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی به عهده داشتم که ازجمله فعالیتهای آن زمان، تدریس «مدیریت کارآفرینی و نقش آن در ایجاد اشتغال» برای مدیران کل وزارت کار در استانها بود.

کار تحقیقاتی «ارزیابی دانش آموختگان در بازار کارآفرینی و اشتغال» و ارائه آن به وزیر برای سخنرانی در جمع رؤسای دانشگاه های ایران در همایش مربوطه در دانشگاه صنعتی اصفهان و ارائه طرح جشنواره ملی و همایش بین المللی کارآفرینی در ایران که به تصویب ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای خاتمی رسید و برای اجرا، تأمین مکان و بودجه به آقایان ستاری فر رئیس دفتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دکتر سید صفدر حسینی ابلاغ شد اما با کمال تأسف این دو نفر از  اجرای دستور صریح و قاطع رئیس جمهوری خودداری کرده و مانع از اجرای طرح شدند !! (سوابق در نهاد ریاست جمهوری و وزارت کار و امور اجتماعی موجود می باشد).

     والسلام

محمدعلی اثنی عشری

 

 

 

اشتراک گذاشتن این مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر